Aktivity školy

Prebieha plavecký výcvik pre žiakov I. stupňa základnej školy…

Prišiel k nám Mikuláš

Tak, ako po iné roky aj tento k nám zavítal dlho očakávaný Mikuláš. 6.12.2018 už od rána vládla veselá nálada. A bodaj by nie, keď Mikuláško s anjelmi prinášajú so sebou nielen dobroty, ale aj kúsok lásky. A keďže sme boli dobrí, bohato odmenil aj nás. Žiaci sa mu poďakovali peknou pesničkou, či básničkami. Tešíme sa  o rok.

Dňa 5.12.2018 sa konal turnaj ZŠ vo futsale v Senici.

Konkurencia bola naozaj kvalitná, zúčastnilo sa 10 škôl z celého okresu. Nechýbala tam aj ZŠ Dojč. Napriek krátkej príprave sa chlapci zo ZŠ v Dojči 7-9 ročníka umiestnili na peknom 4. mieste kde im chýbal len jeden bod do 3. miesta. Chlapci odviedli dobrú prácu pod vedením Radovana Prsteka ml. a preto im ešte raz gratulujeme. Zúčastnení žiaci: Adrián Marek, Jakub Tomašovič, Peter Vymislický, Jabub Tobiáš, Jakub Jankových, Samuel Čmelík, David Evjak, Alexander Gaša.

Úspech nášho žiaka zo 7.B , ktorý si z Holíča v technickej olympiáde v kat. B odniesol 2. miesto.

Víťazi sú známi – 1. miesto ZŠ DOJČ

Aj v tomto školskom roku, od 15.-19. októbra 2018, prebiehala na Slovensku súťažno-vzdelávacia aktivita “HOVORME O JEDLE” poriadaná SPPK a Ministerstvom školstva SK. Celkom bolo zaslaných 650 súťažných príspevkov z rôznych základných škôl Slovenska.

V dennej téme “Odkiaľ jedlo pochádza” najviac bodov a teda 1. miesto bolo udelené ZŠ Dojč. Týmto ocenením si ZŠ Dojč obhájila prvenstvo, ktoré v tejto celoslovenskej súťaži získala minulý rok. Je potešiteľné, že žiaci z Dojča v celoslovenskej konkurencii hneď po roku uspeli na najvyššom stupienku. Slávnostné odovzdanie cien prebehlo 19.novembra v hoteli Carlton v Bratislave.

Cenu za 1. miesto prevzal riad. ZŠ Dojč Ing. Prstek, ktorého sprevádzali hlavní realizátori súťaže PaedDr. V. Žilínková a Mgr. Ľ. Ušiaková. Cenu odovzdal podpredseda SPPK M. Šolty a predseda RPPK Trnava O. Šiatkovský.

Veríme, že mimoriadny úspech v súťaži prinesie žiakom nielen znalosti o potravinách, stravovacie návyky, ale i vedomie mať kladný postoj a uznanie k ťažkej práci poľnohospodárov a chovateľov, a v neposlednom rade prebudí i záujem o profesijnú budúcnosť.